© Marco Boggreve


"Yeol Eum Son… played with a dazzling range of dynamics, patiently giving each musical idea a semi-improvisatory spontaneity… With the first piece [Ravel’s Valses Nobles et Sentimentales] she took the listener by the collar and never let go, ranging from wispy and mysterious to a murky haze of sound in the smoky final waltz… Her showmanship came to the fore in the final work, Liszt’s “Mephisto Waltz No. 1, played with booming power and devilish ferocity in the cackling multi-trills and gossamer right-hand runs."
Washington Post

"From her delectation of the elaborate, quasi-improvisational ornamental writing in the Haydn Sonata to her teasingly understand final note of Godowsky’s Fledermaus transcription. Son not only plays with incisive tone but gives the impression of being a spontaneous communicator."
BBC Music Magazine

"To my ears she gave the more exciting interpretation of the mandatory Tchaikovsky First Piano Concerto: a blistering reading that left me gasping. I would have given her gold, not silver."
The Times
CHOPIN RACHMANINOV
YEOL EUM SON
piyano

11 MAYIS 2019 Cumartesi 20:00
SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'


2009 Van Cliburn Uluslararası Piyano Yarışması ve 2011 Moskova Tchaikovsky Uluslararası Piyano Yarışması olmak üzere iki önemli uluslararası yarışmadan kazandığı ikincilik ödülleri ile dünya piyanistler ligine giriş yapan Koreli piyanist Yeol Eum Son, Washington Post, BBC Music ve The Times gibi yayınlardan övgü eleştriler alıyor; canlı performanları ile klasik müzik dinleyicilerinin büyük beğenisini kazanan sanatçının Youtube videosu 10 milyondan fazla izlendi! Yeol Eum Son, Mayıs'ta İstanbul Resitalleri'nde!

Dinleyenleri hipnotize edecek kadar duygu yüklü enerjisi, kristal inceliğindeki dokunuşları ve bir o kadar da güçlü tekniği ile müthiş bir virtüöz olan 1986 Güney Kore doğumlu piyanist Yeol Eum Son, "Korean National University of Arts"tan aldığı diplomasının ardından Almanya'da "Hochschule für Musik Theater und Medien Hannover"da Arie Vardi ile müzik çalışmalarına devam etti. Sanatçı, Uzak Doğu'dan Asya'ya, Avrupa'dan Amerika'ya uzanan uluslararası konserlerine eğitim sonrası yaşamaya devam ettiği Almanya merkezli sürdürüyor.

+ +

Cadogan Hall (Londra) Seul Art Center (Seul) Mariinksky Theatre (St. Petersburg), The Philips Collection (Washington D.C.) gibi prestijli salonlarda sahneye çıkan Yeol Eum Son'ın birlikte çaldığı orkestralar arasında New York Filarmoni, Köln Gürzenich-Orcheste, Berlin Konzerthausorchester, Bergen Filarmoni, Çek Filarmoni, İsrail Filarmoni, Tokyo Filarmoni, NDR Radyo Filarmoni, St. Petersburg Senfoni, Seattle Senfoni, Kudüs Senfoni, Fransa Radyo Filarmoni Orkestrası, Mariinsky Theatre Orkestrası, Seul Filarmoni, KBS Senfoni Orkestrası,Tonkunstler Orkestrası, Dresdner Filarmoni, Suisse Romande Orkestrası, Budapeşte Festival Orkestrası, NHK Senfoni Orkestrası, İngiliz Oda Orkestrası "Academy of St. Martin in the Fields", CBSO (The City of Birmingham Symphony) gibi önemli orkestralar yar alıyor.

Dmitrij Kitajenko, Mikko Franck, Valery Gergiev, Susanna Mälkki ve Lorin Maazel gibi önemli şeflerle aynı sahneyi paylaşan sanatçı, Grafenegg Festivali, Helsingborg Piyano Festivali, Fribourg Uluslararası Piyano Dizisi, East Neuk Festivali, Beethoven Easter Festivali, Rotterdam Gergiev Festivali, Rheingau Festivali, Baltic Sea Festivali, Portland Piano International, Bad-Kissingen Summer Music Festivali, The Phillips Collection Piyano Serisi (Washington DC) gibi uluslararası festival ve klasik müzik dizilerinden davetler alıyor.


 

Yeol Eum Son, 2004'te yayınlanan ilk albümünde Chopin'in tüm etüdlerini kaydetti. En son 2018'de Onyx etiketiyle yayınlanan "Academy of St. Martin in the Fields" Orkestrasıyla Mozart kaydettiği albümü ile birlikte toplam 6 albümü bulunuyor.

Sanatçı aynı zamanda Seoul Arts Center'ın ve doğduğu şehir olan Wonju'nun onursal elçisi. 

VIDEO
Tchaikovsky Piano Concerto No 1
Chopin Nocturne Op.27

P R O G R A M

CHOPIN

Noktürn, Re Bemol Majцr, Op.27 No.2

Piyano Sonatı No.2, Si bemol minör, Op.35

Scherzo No.2, Si bemol minör, Op.31.

***

RACHMANINOV

13 Prelüd Op.32...................................................
Piyano: Steinway & Sons Concert Grand D
AKBANK tarafından sağlanmaktadır.
Teşekkür ederiz.

SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'
BİLETLER: 150TL - 200TL - 250TL - 300TL Tel: 0216 556 9800 biletix.com


"Organizasyonu, program ve sanatçı seçimini, gösteri sırasındaki hizmeti, tüm iletişim çalışmalarını (öncesi - sırası - sonrası) mükemmel bulduğumu söylemeliyim."
Ali Saydam

Her Okula 1 Piyano


Resitaller, tam belirtilen saatte başlar ve kapılar kapanır. Alkış arasında kapılar açılmaz. Geç kalan konuklar resitalin sadece ikinci yarısını izleyebilirler. (Ara verilmeyen resitallerde bu uygulama yapılamamakta, geç kalanlar resitali izleme olanağını kaybetmektedirler.) Konukların resital başlama saatinden en az 30dk. önce saat 19:30'da salonda bulunmaları, en geç 19:55'te salonda yerlerini almış olmaları önerilir. İstanbul Resitalleri, tarih sanatçı ve yer değişikliği yapma hakkını saklı tutar. 12 yaşından küçükler alınmaz.

Önceki Resital
Stephen Kovacevich
12 Nisan 2019
Sonraki Resital
Jeung Beum Sohn
14 Haziran 2019
  AKBANK THE SEED SAKIP SABANCI MÜZESİ Turkish Airlines  
  Nobel Ilaç  
  HERTZ Swissotel GL EVENTS  
  ANDANTE MAS Daily Sabah  
  KIYI JOY FM Flamm MNG Kargo  
DSIGN EUROMESSAGE
    Joy Jazz Unicef    

İ S T A N B U L   Istanbul Recitals    RESİTALLERİ

M&K

Hosted by