© T Mardo


"Clearly he is already among the most brilliant of pianists"
Gramophone

"Joseph Moog knows no fear."
Norman Lebrecht 

".... a treasure hunter with supernatural technical abilities..."
Radio Bremen
J.HAYDN BEETHOVEN CHOPIN LISZT
JOSEPH MOOG piyano

12 HAZİRAN 2018 Salı 20:00
SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'

İstanbul Resitalleri 11. Sezon Finali, 2014 ICMA Uluslararası Klasik Müzik Ödülleri'nde "Yılın En İyi Solo Albümü" Ödülünü ve 2015 Gramophone Ödülleri'nde "Yılın Genç Sanatçısı" Ödülü kazanan 2016'da ise Grammy'e aday gösterilen Alman piyanist Joseph Moog ile gerçekleşiyor!

+ +

Çalınması yürek isteyen zorlu eserleri seçme konusundaki cesaret ve ustalığı ile öne çıkan Moog içın "Pianist" dergisi "kendi çağdaşlarının üstünde bir sınıfta saygıyı hak eden genç piyanist, enstrümanında korkunç derecede zeki ve güçlü bir usta!" diyor. Radio Bremen ise "Doğaüstü teknik yetenekleri ile o bir hazine avcısı" sözleriyle, çalınması ustalık gerektiren zor yapıtları bulup ustalıkla seslendiren Moog'un bu önemli özelliğine atıfta bulunuyor.  Alman Zeitung " Görkemli asaletiyle genç bir usta!" diyerek Moog'u selamlarken; müzik eleştirmeni Norman Lebrecht de Joseph Moog'un piyanizmini "O, korku nedir bilmiyor! Gözlerini dört açarak piyanoda virtüözite sergileyen slalomlar yapıyor ve sonra hiç frene basmaksızın, sert dönüşler yapmaksızın dizginleri yeniden eline alıyor." şeklinde tarif ediyor.

2006'da hem Almanya'daki "Verbandes der Deutschen Konzertdirektionen" Müzik Ödülü hem de İsviçre'deki "Sommets Musicaux de Gstaad" kış festivalinde dahi müzisyenlerin ödüllendirildiği "Prix Philippe Chaignat" Ödülü ile onurlandırılan sanatçı, 2009'da "Young Steinway Artist" ilan edildi. Moog, 2012'de ICMA Ödülleri'nde kazandığı "Yılın En İyi Genç Sanatçısı" ödülüne 2014'te ICMA "Yılın Albümü" ödülünü de ekledi. 2015 Gramophone Ödülleri'nde "Yılın Genç Sanatçısı" Ödülü kazanan sanatçı 2016'da 58. Grammy Ödüllerinde ise "Grieg ve Moszkowski Piyano Konçertoları albümü ile Grammy'e aday gösterildi.

En son Eylül 2016'da çıkan Chopin sonatlarını albümü ile birlikte yayınlanan 9 albümü ile uluslararası basında övgü dolu eleştiriler ve sayısız başarı rozeti alan Moog, asaleti ve usta piyanizmi ile müzik eleştirmelerine göre bir fenomen. The Denver Post, Moog için "yaşından beklenmedik büyük bir ustalıkla size piyanonun tüm renklerinden oluşan bir spektrumu önünüze seren genç virtüöz, dünya çapında bir müzik kariyeri için gerekli herşeye fazlasıyla sahip" diyor. Bir başka eleştiride de Gramophone "Sadece birkaç piyanistin çalmaya cesaret edebileceği bir programı büyük bir yetenek ve haklı bir gururla çaldı" diyerek Moog'a yer veriyor.

Artistik ışığı ve özel program seçimleri ile dinleyicilerini cezbeden Moog, Almanya başta olmak üzere İsviçre, Rusya, ABD, İngiltere, Fransa, Brezilya, Çin, İsrail, Avusturya ve Japonya'da resital ve konserler veriyor. Sahneye çıktığı uluslararası salonlar arasında Viyana'da Konzerthaus, Zürih'te Tonhalle, Paris'te Louvre Auditorium, Londra'da Wigmore Hall ve Royal Albert Hall, St. Petersburg'da Mariinsky Theater, Hamburg'da Laeiszhalle, Berlin'de Konzerthaus, Roma'da Auditorium della Conciliazione, Bonn'da Beethovenhaus, Prag'da Rudolfinum ve Pekin'de New Grand National Theatre gibi seçkin adresler bulunuyor. Aynı sahneyi paylaştığı orkestralar arasında Hamburg Senfoni Orkestrası, Varşova Senfoni Orkestrası, Münih Filarmoni Orkestrası, Moskova Radyosu Çaykovski Senfoni Orkestrası, Alman Radyosu Filarmoni Orkestrası ve Colorado Senfoni Orkestrası ilk akla gelenler arasında. 

Müzisyen bir ailede dünyaya gelen ve piyano çalmaya 4 yaşında başlayan 1987 doğumlu 31 yaşındaki Moog, Ruhr Piyano Festivali, Ruhr Klavierfestival, La Roque d`Antéron, Kopenhag Tivoli Festivali, Schleswig-Holstein, Sommets Musicaux Gstaad, Mecklenburg- Vorpommern, New Ross Piyano Festivali, Rheingau Müzik Festivali, "La Folle Journée au Japon", Miami Uluslararası Piyano Festivali, Tokyo Uluslararası Piyano Festivali, Singapur Uluslararası Piyano Festivali ve Varşova Beethoven Festivali gibi prestijli festivallerden davetler alıyor.


 

VIDEO
J Haydn Piano Sonata D M Hob XVI 24

W A Mozart Fantasia in D Minor K 397

P R O G R A M

J. HAYDN 
Fantezi Do majör Hob.17/4 *

BEETHOVEN
Ayışığı Sonatı, Do diyez minör, Op.27 No.2 *

***

CHOPIN
Scherzo No.1 Si minör, Op.20*
Noktürnler Op.15 No.2 Fa diyez majör*

LISZT
Three Sonetti after Petrarca, S.158*
Macar Rapsodileri S.244 No.12 (Arn. J. Moog)*...................................................
Piyano: Steinway & Sons Concert Grand D
AKBANK tarafından sağlanmaktadır.
Teşekkür ederiz.


SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'
BİLETLER: 130TL - 150TL - 180TL - 200TL Tel: 0216 556 9800 biletix.com


 


"Istanbul Recitals, a monthly recital series that presents top-level international soloists"
A. Ivanoff

Her Okula 1 Piyano

 

 

Resitaller, tam belirtilen saatte başlar ve kapılar kapanır. Alkış arasında kapılar açılmaz. Geç kalan konuklar resitalin sadece ikinci yarısını izleyebilirler. (Ara verilmeyen resitallerde bu uygulama yapılamamakta, geç kalanlar resitali izleme olanağını kaybetmektedirler.) Konukların resital başlama saatinden en az 30dk. önce saat 19:30'da salonda bulunmaları, en geç 19:55'te salonda yerlerini almış olmaları önerilir. İstanbul Resitalleri, tarih sanatçı ve yer değişikliği yapma hakkını saklı tutar. 12 yaşından küçükler alınmaz.

Önceki Resital
Natasha Paremski & Zuill Bailey
12 Mayıs 2017
Sezon Galası
Ophelie Gaillard & Cedric Pescia
10 Ekim 2017
  AKBANK THE SEED NEF Turkish Airlines  
  Nobel Ilaç Turk Telekom Prime SAKIP SABANCI MÜZESİ  
  HERTZ Intercontinental Istanbul GL EVENTS  
  ANDANTE MAS Daily Sabah  
  KIYI JOY FM Flamm Inter by MNG  
 
DSIGN
Joy Jazz EUROMESSAGE    
   
 
     

İ S T A N B U L   Istanbul Recitals    RESİTALLERİ
M&K

Hosted by