© Challenge Records"Mr. Volodin affirmed his firebrand credentials with a virtuosic performance..."
NewYork Times

“Alexei Volodin, in top form and complete control of the piano, gave one of the best performances I have ever witnessed live."
Alain Matalon
Seen & Heard Intl.

"Tchaikovsky'yi baştan yarattı."
Ufuk Çakmak
Milliyet Sanat


"Yaşayan en büyük Rus piyanistlerinden... "
Aydınlık

"...working on a large scale, with natural phrasing and thoughtful rubato, he showed his persuasive pianism.”
Ongaku No Tomo

"Next to technical brilliance Volodin also possesses many other musical qualities...a small wonder."
Neue Luzerner Zeitung

"He has terrific technique..." Liverpool Echo

"Master pianist Alexei Volodin is a virtuoso."
Daily GazetteSCARLATTI PROKOFIEV MEDTNER CHOPIN SCHUMANN
ALEXEI VOLODIN
piyano

17 EKİM 2014 Cuma 20:00
SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'
Konuklar, Joan Miró: Kadınlar, Kuşlar, Yıldızlar sergisini
18:00-19:30 arası resital biletleriyle gezebiliyorlar.


“Volodin, ayın hiç şüphesiz en heyecanla beklenen konseri...”
Time Out İstanbul, Ekim 2014


Günümüzün en büyük Rus piyanistleri arasında kabul edilen Alexei Volodin, ortalığı kasıp kavurmaya, fırtına gibi esmeye devam ediyor. 27 Eylül Leningrad, Mariinsky Theatre resitalinin ardından Türkiye'ye gelecek olan Volodin İstanbul Resitalleri'ndeki 17 Ekim dinletisini takiben 12 Kasım'da Paris, La Salle Pleyel'de aynı resitali tekrarlayacak. Volodin 26 Kasım'da Londra, Queen Elizabeth Hall'da sahneye çıkıyor. Volodin, tamamen kendine has stiliyle filozof bir müzisyen ve gerçek bir piyano virtüözü.

+ +

1977 Leningrad doğumlu Alexei Volodin, Rus ekolünün en önemli merkezi olan Moskova Konservatuarı'ndan mezun olduktan sonra çalışmalarına İtalya'daki International Piano Academy Lake Como'da devam etti. Başlıcaları arasında Albeniz Vakfı tarafından düzenlenen Paloma O'Shea Uluslararası Piyano Yarışması (İspanya, 1998), Avusturalya Uluslararası Piyano Yarışması (Sidney, 2000) ve Ennio Porrino Uluslararası Piyano Yarışması (İtalya, 2001) yarışmalarından aldığı derecelerin de bulunduğu bir çok ödülün sahibi olan Volodin'in 2003 yılındaki International Géza Anda Competition (Zürih) zaferi sonrası uluslararası arenadaki müzik kariyeri ciddi bir önem kazandı.

Volodin, başlıcaları arasında Concertgebouw (Amsterdam), Tonhalle (Zürih), Wigmore Hall (Londra), Lincoln Center (New York), Salle Pleyel (Paris), Palau de la Música (Barselona), Konzerthaus (Berlin), Alte Oper (Frankfurt), Herkulessaal (Münih), Konzerthaus (Viyana), La Scala (Milano), Sydney Opera House (Avusturalya) ve Suntory Hall (Tokyo) gibi dünyanın en prestijli salonlarında sıkça sahneye çıkıyor. New York Filarmoni, London Senfoni, Scala Filarmoni Orkestrası, NHK (Japon), Rus Ulusal Orkestrası, Tokya Senfoni Orkestrası, Fransa Ulusal Orkestrası gibi dev orkestralarla ve Valery Gergiev, Carlo Rizzi, Mikhail Pletnev, David Zinman ve Lorin Maazel gibi dünyaca ünlü şeflerle aynı sanheyi paylaşıyor.

Dünyanın en prestijli uluslararası festivallerine davet edilen Volodin'in katıldığı festivaller arasında Rocque d’Anthéron, Radio France Festival, Verbier ve Lucerne (İsviçre), Ruhr Festival, Baden-Baden ve Bad Kissingen (Almanya), the Stars of the White Nights (St Petersburg) ve Moscow Easter Festival'i ilk akla gelenler arasında. Japonya'dan Norveç'e, Mısır'dan Hollanda'ya ve İsviçre'den NewYork'a uzanan dünya çapında resital ve konserler veren Alexei Volodin aynı zamanda Steinway & Sons'ın exclusive sanatçısı.

Düzenlemesi Pletnev'e ait olan Tchaikovsky'nin Uyuyan Güzel'ini ve Stravinsky'nin "Petrushka"sını kaydettiği ilk albümü 2002'de Sidney'de yayınlandı. 2003'te Rus Senfoni Orkestrası ile Tchaikovsky'nin 1 numaralı piyano konçertosunu seslendirdiği konserin canlı kaydı DVD olarak Moskova'da yayınlandı. Beethoven, Rachmaninov ve Prokofiev seslendirdiği albümü 2004'te Almanya'da yayınlandı. 2007 yılında ise Zürih'te yayınlanan albümünde sadece Beethoven seslendirdi. 2010'da yayınlanan albümünde Chopin ve 2011'de yayınlanan "Miroirs" adlı albümünde Schumann, Ravel ve Scriabin'in piyano çalışmalarını kaydetti. Albümleri, Live Classics, ABC Classics ve Challenge Records tarafından yayınlanan Alexei Volodin 2010 yılından itibaren Challenge Classics sanatçısı oldu. Sanatçının “Sergei Rachmaninov Piano Works” adını taşıyan son albümü Şubat 2013’te yayınlandı.VIDEO
RACHMANINOV: Piyano Konçertosu No. 2
CHOPIN: Vals Op. 64 No. 2

P R O G R A M *

SCARLATTI

3 Sonat
PROKOFIEV
"10 pieces op.12"den 3 parça
March, Prelude, Scherzo
PROKOFIEV
Piyano sonatı No. 3 Op. 28
MEDTNER
Sonata-Reminiscenza Op.38 No. 1
***
CHOPIN
3üncü Balad Op. 47
SCHUMANN
Karnaval Op. 9

.................................................................
Piyano: Steinway & Sons Concert Grand D
AKBANK tarafından sağlanmaktadır.
Teşekkür ederiz.


*Program, sanatçı tarafından 12 Kasım’da
Paris, Salle Pleyel’de tekrar seslendirilecek ve
sezon boyunca 15 ayrı kentte tekrarlanacaktır..


SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'
BİLETLER: 150TL

"İstanbul Resitalleri dizisi dünyanın parlayan yıldızlarını yanı başımıza getirmekle İstanbul sanat yaşamında taze bir soluk oluşturdu."
Evin İlyasoğlu
Resitaller, tam belirtilen saatte başlar ve kapılar kapanır. Alkış arasında kapılar açılmaz. Geç kalan konuklar resitalin sadece ikinci yarısını izleyebilirler. (Ara verilmeyen resitallerde bu uygulama yapılamamakta, geç kalanlar resitali izleme olanağını kaybetmektedirler.) Konukların resital başlama saatinden en az 30dk. önce saat 19:30'da salonda bulunmaları, en geç 19:55'te salonda yerlerini almış olmaları önerilir. İstanbul Resitalleri, tarih sanatçı ve yer değişikliği yapma hakkını saklı tutar. 12 yaşından küçükler alınmaz.

Önceki Resital
Roland Pöntinen
5 Haziran 2014
Sonraki Resital
Natasha Paremski
15 Kasım 2014
  DENİZBANK SAKIP SABANCI MÜZESİ HERTZ THE SEED  
  GL EVENTS SHERATON ISTANBUL MASLAK TV 360  
  HURRİYET DAILY NEWS CUMHURİYET RADİKAL  
  ANDANTE JOY FM THE GUIDE  
  REGNUM MAS EUROMESSAGE MNG KARGO  
  KIYI   DSIGN  

İ S T A N B U L   Istanbul Recitals    RESİTALLERİ

MIRO
M&K

Hosted by