Madonna değil, Claire Huangci! "...Claire Huangci, sahneye bir fırtına gibi girdi; girdiği anda da seyirciyi avcunun içine aldı…"
Hıncal Uluç / Sabah
YAZININ TAMAMI

In the Waldstein-Sonata - written by Beethoven when he was already suffering from complete deafness - Claire Huangci's narrational talent became even more obvious. Such empathy for musical ideas!" Südkurier

"The pianist displays the same talent once reserved for Vladimir Horowitz: phenomenal basses, dynamic phrases and a great feel for timbres. Huangci was able to shape the tone of the Steinway grand piano so well, as though it were standing at one stage on water, and later in the mountains."
Allgemeine Zeitung

"Perfectly poised and confident, Claire not only succeeded in giving the most hair-raising account of Ravel's Gaspard de la Nuit, she also won the hearts of all in attendance."
Cincinnati Post


SCARLATTI PROKOFIEV CHOPIN MOZART/LISZT
CLAIRE HUANGCI
piyano

10 MAYIS 2014 Cumartesi 20:00
SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'


2013 Van Cliburn Jüri Özel Ödülü sahibi Claire Huangci, bir peri kızını andıran zarif görünüşünün tam tersine piyano başında klavyeye olan kuvvetli hakimiyeti ile izleyenleri şaşırtarak kendine hayran bırakıyor. Chopin Magazine, sanatçının piyanizmini “Çok ender piyanist böyle duygu ve enerji yüklü bir tsunami yaratabilir.” cümlesi ile tanımlıyor. Madonna'nın 2012 Türkiye konseri ile çakışan 7 Haziran'da Claire'i dinlemeyi tercih eden usta kalem Hıncal Uluç, resital sonrası Sabah'ta tam sayfa ayırdığı "Madonna değil, Claire Huangci!" başlıklı yazısında sanatçının piyanizmi için" ... sahneye bir fırtına gibi girdi; girdiği anda da seyirciyi avcunun içine aldı…" diye yazdı.

Daha fazla bilgi...
Sanatçının kazandığı birçok yarışma arasında ilk akla gelenler, Hamamatsu Uluslararası Piyano Yarışması "Olağanüstü Başarı"ödülü (2006) ve ABD Chopin Yarışması (2010) Birinciliği. 6 yaşında piyanoya başlayan ve müzik eğitimi için Curtis'e kabul edilen New York doğumlu Claire Huangci'nin tanrıvergisi olağanüstü yeteneği öyle büyük bir dikkat çekti ki bir yıl sonra Amerikan FOX televizyonlarında "profesyonel bir piyanistin becerilerine sahip, piyano dehası 'dahi çocuk' olarak ilan edildi.

Hayatı ödüllerle dolu Huangci, 1999 yılında World Festival Orchestra ile Cincinatti'de 'Grand Prize' aldı ve Carnegie Hall'da ilk konserini (zafer konseri) verdi. Philadelphia Orkestrası'nın yarışmasını kazanarak orkestra ile Wolfgang Sawallisch batonu altında çalma ayrıcalığına erişti. 2006'da New York'ta 57. Kosciuszko Chopin Uluslararası Piyano Yarışması'da birinci oldu. Amerika Birleşik Devletleri'nin bir çok kentinde resitaller verdi, orkestralar ile konçertolar çaldı. Shanghai Expo'nun açılışında sahneye çıktı. 2006 Hamamatsu Uluslararası Piyano Yarışması'nda "Olağanüstü Başarı" ödülünün ardından 2007 yılında Avrupa konserlerine başladı. China Philharmonic eşliğinde konser verdi. Südwestdeutsche Philharmonie orkestrası ile İsviçre ve Almanya'da Prokofiev’in 2 numaralı Piyano Konçertosu'nu seslendirdiği iki büyük turne yaptı. 2008 yılında artan konser trafiği içinde dünyanın dört bir köşesinde çalmaya devam etti. 2009 yılında Almanya'da yapılan uluslararası Chopin yarışmasını kazanan Huangci, 2010 yılında da yine Amerika'da düzenlenen ulusal Chopin piyano yarışmasında da birinci oldu.


Claire Huangci'nin sahneye çıktığı salonlar arasında Vienna Konzerthaus (Viyana), Mozarteum (Salzburg), Carnegie Hall (NewYork), Tonhalle (Zürih) gibi dünya salonları ve davet aldığı festivaller arasında Aspen Festivali, Chopin Duszniki Festivali, Kissinger Sommer, Schwetzinger Festspiele ve Yokohama Müzik Festivali gibi festivaller yer alıyor.Claire Huangci, Tchaikovski: "Sleeping Beauty" ve Prokofiev: "Romeo & Juliet" seslendirdiği ilk solo albümünün kayıtlarını 2013'te tamamladı. Müzik çalışmalarına Almanya'da devam eden sanatçı, Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Asya ülkelerinde konser ve resitallerini sürdürüyor.


Huangci piyanizminden:
Prokofiev: Piyano Konçertosu No. 3
Grieg: Piyano Konçertosu

P R O G R A M

SCARLATTI
Sonat Re majör K443
Sonat La majör K208
Sonat Re majör K29
Sonat Re majör K435

PROKOFIEV
'Romeo ve Juliet'ten...

*ara**


CHOPIN

Sonat No. 2 Si bemol minör Op. 35
MOZART / LISZT
'Reminiscences de Don Juan'

...................................................
Piyano: Steinway & Sons Concert Grand D
AKBANK tarafından sağlanmaktadır.
Teşekkür ederiz.

SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'
BİLETLER: 120TL

"Organizasyonu, program ve sanatçı seçimini, gösteri sırasındaki hizmeti, tüm iletişim çalışmalarını (öncesi - sırası - sonrası) mükemmel bulduğumu söylemeliyim."
Ali Saydam
Resitaller, tam belirtilen saatte başlar ve kapılar kapanır. Alkış arasında kapılar açılmaz. Geç kalan konuklar resitalin sadece ikinci yarısını izleyebilirler. (Ara verilmeyen resitallerde bu uygulama yapılamamakta, geç kalanlar resitali izleme olanağını kaybetmektedirler.) Konukların resital başlama saatinden en az 30dk. önce saat 19:30'da salonda bulunmaları, en geç 19:55'te salonda yerlerini almış olmaları önerilir. İstanbul Resitalleri, tarih sanatçı ve yer değişikliği yapma hakkını saklı tutar. 12 yaşından küçükler alınmaz.
Önceki Resital
Sa Chen
11 Nisan 2014
Sonraki Resital
Roland Pöntinen
5 Haziran 2014
  AKBANK
SWISS
KVKmarket.com
 
Hertz
Pera Palace Jumeirah SKYTURK

  Cumhuriyet
Radikal
Daily News
JOY FM
 
THE GUIDE
Artful Living GL events

  Cornelia Deluxe Resort
EuroMessage
DSign
 
MAS
Andante The Seed


İ S T A N B U L   Istanbul Recitals    RESİTALLERİ
M&K

Hosted by