© Mai Wolf"Hewitt remains today's finest exponent of Bach's keyboard music"
Gramophone

"Of all living pianists, Hewitt makes the strongest case for hearing Bach on the piano as opposed to harpsichord."
Independent

"I know of no musician whose Bach playing on any instrument is of greater subtlety, beauty of tone, persuasiveness of judgement or instrumental command than Hewitt’s."
BBC Music Magazine

"Hewitt is Hyperion's top-selling artist and one of the busiest pianists on earth"
Evening Standard

"Hewitt's playing radiates joy, wit and profound understanding of the composer's keyboard style. This series is one of the record glories of our age."
Sunday Times

Ms. Hewitt is one of those rare musicians who seem to get something into their heads and hearts and find it at their fingertips instantaneously.
New York TimesJOHANN SEBASTIAN BACH
ANGELA HEWITT piyano


15 MART 2013 Cuma 20:00
SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'


Efsanevi piyanist Angela Hewitt, Hyperion Record tarafından yayınlanan harikulade ve bol ödüllü albümleri ile uzun yıllardır klasik müziğin en üst katmanlarında yer alan olağanüstü bir sanatçı. İngiliz Kraliyet Nişanı (OBE) ve Kanada Devlet Nişanı (OC) taşıyan aynı zamanda Kanada Kraliyet Cemiyeti'nin bir üyesi olan dünyaca ünlü Kanadalı piyanist, sayısız birincilik, ödül ve ünvanın sahibi. 2005'te tamamlanan ve Bach'ın başlıca piyano eserlerini kaydettiği 11 yıllık projesi için The Sunday Times "Çağımızın gurur duyulacak kayıtlarından biri" diye yazarken; The Guardian, Angela Hewitt'i "Çağımızın en önde gelen Bach piyanisti" olarak gösteriyor. Hewitt, 2006 Gramophone Ödülleri'nde "Yılın Sanatçısı", 2010 MIDEM Classical Award'da "Yılın Enstrümantalisti" seçildi.

Geniş bilgi...
Babası Kanada'nın başkenti Ottava'da Katedral orgcusu olan Hewitt müzisyen bir ailede dünyaya geldi. 3 yaşında piyano çalmaya başlayan sanatçı ilk konserini verdiğinde dört, ilk bursunu kazandığında beş yaşındaydı. İlk resitalini 9 yaşında veren Hewitt, Toronto Kraliyet Konservatuarı'nı bitirdi. Ottava Üniversitesi'nde Fransız piyanist Jean-Paul Sévilla ile çalışma fırsatı buldu. 1978'de İtalya'daki Viotti Yarışmasında birincilik kazandı. Bu ilk ödülünü Leipzig Uluslararası Bach Yarışması (Almanya), Washington D.C. Uluslararası Bach Yarışması, Zwickau Uluslararası Schumann Yarışması (Almanya), Cleveland Casadesus Yarışması, La Scala'daki Dino Ciani Yarışması (Milano) ve Toronto Uluslararası Bach Yarışması büyük ödülleri takip etti. 2000 yılında devlet nişanı alarak Kanada Kraliyet Cemiyeti'nin bir üyesi olan Hewitt, 2006 yılında kraliçenin doğum günü onuruna OBE (İngiliz Kraliyet Nişanı) ile ödüllendirildi. 2003'te Kraliyet Filarmoni Ödüllerinde "BBC Radyo 3 Dinleyici Ödülü" verilen Angela Hewitt, 2006 yılında Gramophone Ödülleri'nde "Yılın Sanatçısı", 2010'da MIDEM Classical Award'da "Yılın Enstrümantalisti" seçildi. Angela Hewitt, 1985 yılından beri Londra merkez olmak üzere İngiltere, Kanada ve İtalya üçgeninde bir yaşam sürdürüyor. Ottawa,Toronto, Queen's, Open, Mount Saint Vincent ve Saskatchewan üniversitelerinde onursal üyelikleri bulunuyor. Angela Hewitt, Kuzey Amerika ve Avrupa'dan Japonya, Rusya ve Avusturalya'ya kadar dünyanın dört bir yanında resital ve konserler veriyor. Londra, New York, Paris, Los Angeles, Toronto, Tokyo, Seul, Sidney, Melbourne, Varşova, Milano, Lizbon, Venedik, Zürich, Stuttgart ve Hong Kong gibi şehirlerde, Carnegie Hall, Concertgebouw, Wigmore Hall, Royal Albert Hall, Royal Festival Hall, Lincoln Center, Sidney Opera House, Queen Elizabeth Hall gibi dünyanın en önemli salonlarında sahneye çıkıyor. Angela Hewitt'in birlikte aynı sahneyi paylaştığı orkestralar arasında BBC Senfoni Orkestrası, Houston Senfoni Orkestrası, Dallas Senfoni Orkestrası, Cleveland Senfoni Orkestrası ile Avusturalya Oda Orkestrası ve Deutsche Kammerphilharmonie Bremen Oda Orkestrası gibi orkestraları sayabiliriz. Edinburg Festivali'nin yanı sıra Osaka, Prag, Hong Kong ve Oslo festivalleri de Hewitt'in davet aldığı festivallerden bazıları. Angela Hewitt, 2005 yılından beri İtalya'da her yıl düzenlenen Trasimeno Müzik Festivali'nin baş aktörü. Dünyanın dört bir yanından gelen müzikseverlerin izlediği ve yedi gün süren bu festival İtalya'daki Trasimeno gölü kıyısında bulunan Malta Şövalyeleri Kalesinde gerçekleşiyor. Bu yedi gün boyunca Hewitt yedi resital veriyor ve yanı sıra pek çok müzisyen, opera sanatçısı, oda müziği orkestrası ve şefler festivalde yer alıyor. Kanada'lı klasik müzik bestecilerinin özellikle Angela Hewitt için yazdıkları solo eserleri de resitallerinde seslendiriyor.

Bugüne kadar yayınlanmış 30'dan fazla albümü bulunan Angela Hewitt'in albümleri İngiliz Plak şirketi Hyperion Records etiketi taşıyor. Yayınlanan her albümü büyük beğeni toplayan ve övgü dolu sözler alan sanatçının Bach Konçertoları albümü daha yayınlanır yayınlanmaz Amerikan Billboard listelerine girdi ve Gramophone Magazine tarafından "Ayın Albümü" seçildi. Son dönem albüm çalışmaları yoğun bir şekilde devam eden ve albümleri birbiri ardına yayınlanan sanatçının 2011'de Mozart'ın tüm konçertolarını kaydetmek üzere başladığı maratonun ilk CD'si yayınlandı. 2012'de Debussy'nin solo piyano için yapıtlarından oluşan albümünü Schumann'ın eserlerini kaydettiği son albümü takip etti. Albümün çıkış tarihi Temmuz 2012.

Hewitt piyanosundan aıntılar.
Bach: Well-Tempered Clavier 2 : Prelude Fa# minör
Bach: "French Suite" No. 5 in Sol majör

P R O G R A M

JOHANN SEBASTIAN BACH

Goldberg Variations BWV 988
"Aria mit Verschiedenen Veränderungen"

Aria - Andante espressivo
Variation 1 - Allegro moderato
Variation 2 - Allegretto
Variation 3 - Canone allunisuono
Variation 4 - Listesso movimento
Variation 5 - Allegro vivace
Variation 6 - Canone alla seconda
Variation 7 - Un poco vivace
Variation 8 - Allegro
Variation 9 - Canone alla terza
Variation 10 - Fughetta
Variation 11 - Allegro e leggiero
Variation 12 - Canone alla quarta in moto contrario
Variation 13 - Andantino
Variation 14 - Allegro moderato
Variation 15 - Canone alla quinta in moto contratrio
Variation 16 - Ouverture
Variation 17 - Allegro
Variation 18 - Canone alla sesta
Variation 19 - Allegro vivace
Variation 20 - Allegro
Variation 21 - Canone alla settima
Variation 22 - Alla breve
Variation 23 - Allegro moderato
Variation 24 - Canone allottava
Variation 25 - Andante espressivo
Variation 26 - Allegro
Variation 27 - Canone alla nona
Variation 28 - Allegro
Variation 29 - Brillante
Variation 30 - Quodlibet
Aria da capo - Andante espressivo


.........................................................................
Piyano: FAZIOLI - F 308, KUĞU MÜZİK tarafından sağlanmaktadır. Teşekkür ederiz.


SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'
BİLETLER: 120TL
BİLET AL
"İstanbul Resitalleri hayatımıza kıymetli bir kazanç olarak girdi."
Gülsin Onay


Önceki Resital
Alexei Volodin
15 Şubat 2013
Sonraki Resital
Vanessa Wagner
11 Nisan 2013
     
   
  AKBANK
KVK
Volvo
 
Lufthansa
Hertz

  Radikal
Cumhuriyet
SKYTURK
Daily News
 
Andante
Artful Living THE GUIDE

  Cornelia Deluxe Resort
DSign
JOY FM
 
EuroMessage

   
The Seed
MAS
 
     
   

İ S T A N B U L   Istanbul Recitals    RESİTALLERİ
M&K

Hosted by