© Priska Ketterer

"To hear [him] play takes one's breath away…his manner is a combination of self confidence and modesty, his playing effortless and lucid"
Neue Zürcher Zeitung

"Teo Gheorghiu is a huge talent. And as recipient of the Beethoven-Ring he is a worthy representative of the series that started with names like Gustavo Dudamel, Julia Fischer and Lisa Batiashvili."
Tribune de Geneve


Teo Gheorghiu çok genç yaşta başrolünü oynadığı ve bir çok festivalde ödüllendirilen Vitus adlı filmi ile üne kavuştu.


TEO GHEORGHIU piyano
9 HAZİRAN 2011 PERŞEMBE 21:00
FULYA SANAT

'Bürger for Beethoven Society' tarafından Beethoven'ı en iyi yorumlayan solist veya orkestra şeflerine verilen 'Beethoven Ring', 2010 yılında Teo Gheorghiu'ya verildi. Teo Gheorghiu, bu ödülü, Beethoven Fest 2009 sırasında seslendirdiği Beethoven'ın 1 numaralı Mi bemol majör op. 27 piyano sonatı ile kazandı. 'Beethoven Ring' daha önceki yıllarda 2004: Gustavo Dudamel, 2005: Julia Fischer, 2006: Lisa Batiashvili, 2007: Giorgi Kharadze ve 2008'de Lauma Skride'ye verilmişti.

Biyografi...

1992 yılında Zürih’te doğup Londra’da yaşayan Teo Gheorghiu genç bir piyano dehası olarak dünya salonlarında esiyor. 2004 yılında kazandığı San Marino Uluslararası Piyano Yarışması ve 2005 yılında kazandığı Franz Liszt Uluslararası Piyano Yarışması Gheorghiu’yu zirveye çıkan yolun büyük etaplarını bir çırpıda çözmüş bir piyanist düzeyine getirdi.

Curtis Institue’ta çalışmalarını sürdüren Teo Gheorghiu dünyanın en prestijli klasik müzik salonlarından Zürich Tonhalle’deki ilk konserini 2004 yılında Schumann Piano Konçertosu ile verdi. Daha sonra Schumann, Beethoven, Mozart, Rachmaninov ve Bach’ın eserlerini Zürich Oda Orkestrası, Orchestra Musikkollegium Winterthur ve Bern Senfoni Orchestraları ile Howard Griffiths ve Andrey Boreyko gibi şefler ile seslendirdi. New York ve Milano Resitalleri ile ününü pekiştirdi. Gheorghiu’nun son dönem programında Zürih Oda Orkestrası ile Şef Muhai Tang yönetiminde Mozart K503 Konçertosu, Bern Senfoni Orkestrası ile Şef Zsolt Hamar yönetiminde Mendelssohn 2. Piyano Konçertosu ve Tokyo New City Orchestra ile Japonya’daki ilk konseri var.

2008/09 sezonun henüz 17 yaşındaki genç müzisyen için önemli çalışmalarla dolu yoğun bir dönem oldu. İlk albümü Deutsche Grammophon etiketiyle Nisan 2009'da yayınlanan Teo Gheorghiu, bu albümünde Schumann ve Beethoven'nın piyano konçertolarını seslendirdi. Tokyo Senfoni Orkestrası, Basel Senfoni Orkestrası, Geneva Oda Orkestrası yine bu dönemde birlikte konser verdiği orkestralar oldu. Londra'da Wigmore Hall Teo Gheorghiu'nun müziğine evsahipliği yaptı. 2009/10 sezonunda ise İngiliz Oda Orkestrası ve Orchestra della Svizzera Italiana ile birlikte konserleri, Londra'da Southbank Centre'da Rachmaninov'un 2. ve 3. piyano konçertolarını yorumlayışı dikkat çekti.Deutsche Grammophon sanatçısı Teo Gheorghiu piyanosundan kısa bir alıntı için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

SCHUMANN: La minör piyano konçertosu

P R O G R A M

Schubert
Impromptus D899
- Allegro molto moderato Do minör (9’28”)
- Allegro Mi bemol majör (4’30”)
- Andante Sol bemol majör (6’30”)
- Allegretto La bemol majör (7’08”)

ara


Liszt

Les Années de Pèlerinage (1. kitap) İsviçre
- Chapelle de Guillaume Tell (6’51”)
- Au lac de Wallenstadt (3’)
- Pastorale (1’53”)
- Au bord d’une source (3’37”)
- Orage (3’52”)
- Vallée d’Oberman (14’19”)
- Églogue (3’58”)
- Le mal du pays (5’44”)
- Les cloches de Genève. Nocturne (6’22”)

...................................................
PIYANO: YAMAHA GRAND CF IIIS


Beşiktaş Belediyesi FULYA SANAT Konser Salonu
BİLETLER: 100-80-60-50TL
biletix.com
BILETIX ÇAĞRI MERKEZİ 0216 556 9800
BILETIX SATIŞ NOKTALARI
LALE KART (%20 İNDİRİMLİ)
ÖĞRENCİ

"Istanbul Recitals, a monthly recital series that presents top-level international soloists"
A. Ivanoff

 

2011-2012

DEBUSSY SEZONU

 

 

 

Önceki Resital
Laure Favre-Kahn
12 Mayıs 2011
Sonraki Resital
Eric Le Sage
7 Ekim 2011
     
   
  Türk Hava Yolları
Beşiktaş Belediyesi
KVK
Eresin Hotels
 
Cumhuriyet
SKYTURK Mezzo

  Hertz
Kone
Bilim İlaç
Pfizer
 
DIGITURK
Faber Castell THE GUIDE

  Tmipani Audio
InIstanbul
Joy FM
Andante
 
Filmon
CROSS

  KBS
Necmi Rıza Çiçekçilik
EuroMessage
Pro-Plan
 
Gazebo
İznik Vakfı

     
   

İ S T A N B U L   Istanbul Recitals    RESİTALLERİ
M&K