© Caroline Dautre

"Chopin himself would have been impressed if he had known the talented, the delightful Laure Favre-Kahn"
L'Union de Reims

TV Tanıtım Filmi

Yayın tarihi: 6-10 Mayıs 2011

LAURE FAVRE-KAHN piyano
12 MAYIS 2011 PERŞEMBE 21:00
FULYA SANAT

1976 yılında doğan Laure Favre-Khan ilk müzik öğrenimini Avignon Konservatuarında aldıktan sonra, 17 yaşında birincilikle ödüllendirildiği Paris Konservatuarına girdi. 20 yaşında ilk albümünde Schumann'ın eserlerini seslendirdikten bir yıl sonra tamamı Chopin'e ait ikinci CD'si yayınlandı. 1999 yılında Midem Müzik Festivaline kabul edildi. 2001 yılında New York Pro Piano Competition'da oybirliği ile verilen birincilik ödülünü alarak "ProPiano Artist of the Year 2001" seçildi. Aynı yıl ünlü Carnegie Hall'da çaldı. New York Times'ta hakkında olağandışı övgülerle dolu bir eleştiri yayınlandı.

Biyografi...
Favre-Khan, başlıcaları arasında Auvers sur Oise, Orange (Chorégies), Bagatelle (Chopin Festival), Antibes (Festival des Jeunes Solistes), Evian (Rencontres Musicales), Reims (Les Flâneries Musicales), Paris (TransClassiques), Montpellier (Festival de Radio France), Rocamadour (Les Eclectiques) ve Nohant (Rencontres Internationales Chopin) gibi festivallerde yer alıyor, Orchestre Symphonique de Nancy, Orchestre Symphonique Français, Ensemble Orchestral de Normandie, Orchestre de Cannes, Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo, Ensemble Orchestral de Paris, Orchestre Colonne, Hong Kong Sinfonietta, Orchestre Colonne, Orchestre de Bretagne, Orchestre de l'Opera de Rouen, 'Orchestre de Pays de Savoie gibi önemli orkestralarla başta Fransa olmak üzere Amerika, Avrupa, ve Asya ülkelerinde konserler veriyor.

Laure Favre-Khan Rheims Yaz Festivalinde verdiği konserlerde yapılan canlı kayıtlardan 4 albüm yapıldı. Ilk albümü (Rachmaninoff) 2003'te yayınlandı. İkinci albüm (Chopin Valsleri) 2004'te, üçüncü albümü (Gottschalk) 2006'da yayınlandı. Dördüncü albümün (Çaykovski 1. Piyano Konçertosu ve Chopin 2. Piyano Konçertosu) yayın tarihi ise 2008. Sanatçının son albümü Chopin prelüdleri ise bu yıl piyasaya çıktı.Laure Favre-Kahn piyanosundan kısa alıntılar için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

CHOPIN: Piyano Konçertosu 2

GOTTSCHALK: Grand Scherzo

RACHMANINOV: Prelüd no.12

TCHAIKOVSKY: Piyano Konçertosu 1

P R O G R A M

Schumann
Papillons op.2
Liszt
Consolation No. 3
Chopin
3 vals
Op. 64 No. 1
Op. 64 No. 2
Op. 34 No. 3

Chopin
Fantaisie Impromptue

ara

Chopin
4 prelüd (24 Prelüd'den)
n°15
n°3
n°4
n°24
Chopin
Sonate No. 2 Op. 35


.........................................................................
PIYANO: YAMAHA GRAND CF IIIS

Beşiktaş Belediyesi FULYA SANAT Konser Salonu
BİLETLER: 100-80-60-50TL
biletix.com
BILETIX ÇAĞRI MERKEZİ 0216 556 9800
BILETIX SATIŞ NOKTALARI
LALE KART (%20 İNDİRİMLİ)
ÖĞRENCİ

"Organizasyonu, program ve sanatçı seçimini, gösteri sırasındaki hizmeti, tüm iletişim çalışmalarını (öncesi - sırası - sonrası) mükemmel bulduğumu söylemeliyim."
Ali Saydam

 

Ingrid Fliter, yeni Beethoven albümü ile büyük övgüler alıyor.

İstanbul resitalleri sanatçısı Ingrid Fliter çok beğenilen Chopin albümünden sonra bu günlerde yayınlanan Beethoven albümü ile büyük övgüler alıyor. Albüm EMI tarafından yayınlandı Fliter'ın 2 yıl önceki resitalinin ardından ünlü müzik yazarımız Evin İlyasoğlu, sanatçının piyanizminden ' ipeksi dokunuşlar' ibareleri ile söz etmişti.


Sonraki Resital

9 Haziran 2011

 

Önceki Resital
Xuefei Yang
14 Nisan 2011
Sonraki Resital
Teo Gheorghiu
9 Haziran 2011
     
   
  Türk Hava Yolları
Beşiktaş Belediyesi
KVK
Les Ottomans
 
Cumhuriyet
SKYTURK Mezzo

  BP
Kone
Hertz
Institut Française
 
Bilim İlaç
Faber Castell Pfizer

  Joy FM THE GUIDE
DIGITURK
Andante
 
D7 Yapım
CROSS
İGS

  Tmipani Audio
EuroMessage
InIstanbul
Necmi Rıza Çiçekçilik
 
Gazebo
Sera Stretch Pro-Plan

  İznik Vakfı
Filmon
KBS
 
     
   

İ S T A N B U L   Istanbul Recitals    RESİTALLERİ
M&K