© Ulli Richter - www.urphotography.com

"The 13 Preludes of Rachmaninoff’s opus 32 made up the second half of Hayroudinoff’s program, and it’s hard to think of anyone who plays them better… Hayroudinoff brings to them electrifying power and passion, but always expressed with a beautiful tone, even in fortissimo. And he is positively a genius at digging out the inner voices that most pianists don’t realize are even there. "
Vanity Fair

"Rachmaninoff asks everything of his pianist: a steely rhythmic sense, coruscating virtuosity, spiritual depth and introspection. Tartar-born Rustem Hayroudinoff marshals all these qualities."
BBC Radio 3


RUSTEM HAYROUDINOFF piyano
6 EKİM 2010 ÇARŞAMBA 20:30 MKM

Chicago Resitali aynı anda üçyüzden fazla radyoda canlı yayınlanınca Hayroudinoff, bu alandaki en büyük rekorun sahibi olarak müzik tarihine adını yazdırdı.

Moskova Tchaikovsky Konservatuarını bitirdikten sonra Londra Kraliyet Müzik Akademisi'nde Master'ını tamamlayan piyano dehası Rustem Hayroudinoff, A.B.D., Japonya ve Avrupa'da son yılların en gözde piyanistlerinden biri.

Murray Perahia ve Vladimir Aeskhenazy tarafından desteklenen, büyük Rus piyanisti Lezar Berman tarafından "Çok ciddi bir sanatçı, çok ciddi bir usta" olarak nitelendirilen Hayroudinoff, Schubert, Chopin, Rachmaninoff ve Johann Stauss'un eserlerini seslendirdiği ilk albümünden sonra Decca için Rostropovich ve Andreas Schiff'le çaldı. Chandos için, Rus çelisti Alexander Ivashkin ile Rachmaninoff'un çello ve piyano için tüm çalışmalarını tek bir albümde topladı.

Rustem Hayroudinoff'un Rachmaninov albümü BBC Music dergisi tarafından yılın albümü ünvanına aday gösterildi. Hayroudinoff yılın albümü sanatçısı ünvanı için Mitsuko Uschida ve Steven Isserlis ile finale kaldı. BBC Radio 3 ise müzik kütüphanesi oluşturmak isteyenlere albümü "Bulunabilecek en başarılı Rachmaninov kaydı" olarak tanıttı.Hayroudinoff piyanosundan kısa alıntılar için lütfen aşağıdaki linkleri tıklayınız.

SCHULTZ-EVLER:
Arabasques on themes from "The Blue Danube"

RACHMANINOV:
Prelude op. 32 No. 12

SHOSTAKOVICH:
"Gigue" from "Hamlet"

SHOSTAKOVICH:
"Sarabande" from "Human Comedy"

P R O G R A M

Beethoven
Sonata op. 7 No. 4
Liszt
Transcendental Etude No. 10
Liszt
La Campanella (Etude after Paganini)
Liszt
Hungarian Rhapsody No. 12

ara

Rachmaninoff
Sonata No. 1

.................................................................
PIYANO: YAMAHA GRAND CF IIIS

MKM MUSTAFA KEMAL MERKEZİ
BİLETLER: 100-80-60-50TL
biletix.com
BILETIX ÇAĞRI MERKEZİ 0216 556 9800
BILETIX SATIŞ NOKTALARI
LALE KART (%20 İNDİRİMLİ)
ÖĞRENCİ"İstanbul Resitalleri dizisi dünyanın parlayan yıldızlarını yanı başımıza getirmekle İstanbul sanat yaşamında taze bir soluk oluşturdu."
Evin İlyasoğlu

 

Sonraki Resital

10 Kasım 2010

 

 

Önceki Resital
Simone Dinnerstein
16 Haziran 2010
Sonraki Resital
Ophélie Gaillard
10 Kasım 2010
     
   
  Türk Hava Yolları
Beşiktaş Belediyesi
Eresin Hotels
KVK
 
Global İletişim
Hertz DIGITURK

  Hürriyet
Cumhuriyet
SKYTURK
AKŞAM
 
Tmipani Audio
Mezzo Andante

  İznik Vakfı
THE GUIDE
TurkNet
Joy FM
 
Fishmekan
Julius Meinl Necmi Rıza Çiçekçilik

   
Filmon
Traffic Kurye
 
EuroMessage


İ S T A N B U L   Istanbul Recitals    RESİTALLERİ
M&K