© Benjamin de Diesbach / Zigzag Territoires

"Impressive in her mastery and musicality from beginning to end. We want more!"
ResMusica

"The pianist gives us here a rendering equal in inspiration with the greatest... Indisputably, Edna Stern is a great artist!"
Diapason

"Edna Stern gives us an inspired interpretation... She moves with ease and fluidity throughout Schumann’s scores and finds an exemplary balance between the planned structure and spontaneity. And what poetry in her atmospheres!"
Le Monde de la Musique

"Mastership, intelligence , sonority: all is there... Excellent pianist, but essentially a musician, Edna Stern has utterly conquered us, and we are waiting expectantly to hear her again." Classica-Répertoire


TV Tanıtım Filmi

Yayın tarihi: 7-11 Ocak 2011

EDNA STERN piyano
13 Ocak 2011 Perşembe 20:30
FULYA SANAT

2005 yılında yayınlanan ilk albümü ile dikkatleri üzerine çeken sanatçının "Chaconne" adını taşıyan bu albümü "Diapason Découverte" ve "Arte Best CD" ünvanlarını kazandı. Schumann'ın eserlerini kaydettiği 2. albümü ise 5 Diapason aldı. Bach'ın Prelüd ve Füglerinden oluşan son albümü, 2009 Mart ayında Diapason d’Or ödülüne layık görüldü.

Klasik müzik camiasında daha ilk albümleriyle geniş yankılar uyandıran sanatçının bu başarısını, eleştirmenlerin övgü dolu sözleri taçlandırıyor.

"Onun Piyanosu, Martha Argerich, Leon Fleisher ve Zimerman'ın sentezi!” Diapason

Biyografi...
1977 Brüksel doğumlu Edna Stern müzik eğitimine 6 yaşında başladı. Chapelle Musicale Reine Elisabet'deki eğitiminin ardından Martha Argerich ile Brüksel'de ve Zimerman ile 4 yıl boyunca Basel'de çalışmalarına devam ederek yorumculuğunun en üst seviyesine ulaştı. Başlıcaları arasında Leon Fleisher'ın da bulunduğu, Alicia de Larrocha, Dmitri Bashkirov ve Andreas Staier isimlerle masterclass çalışmalarına katıldı.

Sanatçı, Festivals la Roque d'Anthéron, Colmar, MDR, Ludiwigsburg Festsspiele, Leipzig Bach Festivali ve Piano Jacobin gibi festivallerde sahne alıyor, başlıcaları arasında Concertgebouw ve Orchestre National de France'ın da bulunduğu the Orchestre de Cannes, the Orchestre National de Belgique, the Flanders Philharmonic, Iena’s Philharmonic, RTL Philharmonic, the Polish Radio Philharmonic, the Beethoven Academy, The Basel Symphonic Orchestra, the Budapest Chamber Orchestra ve the Polish Radio Orchestra gibi orkestralarla çalıyor. Performansları, Radio Musique3, SüdWest Rundfunk, Bayerische Rundfunk, DRS 2, Radio Classique gibi radyolarda seslendiriliyor. Edna Stern, Paris'te yaşıyor ve aynı zamanda Royal College of London'da hocalık yapıyor.

Yayınlanmış 3 solo albümü bulunan sanatçının, bu yıl Mozart Konçertoları ve Chopin resitalinin kaydedileceği iki yeni albümü daha hazırlanıyor.Edna Stern piyanosundan kısa alıntılar için lütfen aşağıdaki linkleri tıklayınız.

SCRIABIN: Etude op.8 no. 2

SCRIABIN: Etude op.8 no. 4

SCRIABIN: Etude op.8 no. 11

SCHOENBERG: Bewegte

P R O G R A M

Beethoven
Für Elise WoO 59
Beethoven
Klavierstück in B- Dur WoO 60
Beethoven
Sonate op. 31 no. 2 "Tempest"
Beethoven
Sonate op. 57 "Appassionata"

ara

Bach/Busoni
Nun komm' der Heiden Heiland
Bach/Busoni
Chaconne
Liszt
Après une lecture de Dante


...................................................
PIYANO: YAMAHA GRAND CF IIIS

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ 'FULYA SANAT' KONSER SALONU
BİLETLER: 100-80-60-50TL
biletix.com
BILETIX ÇAĞRI MERKEZİ 0216 556 9800
BILETIX SATIŞ NOKTALARI
LALE KART (%20 İNDİRİMLİ)
ÖĞRENCİ

"İstanbul Resitalleri bu kent kültürüne müthiş bir hizmet."
Hıncal Uluç
SABAH 18.12.2010


Sonraki Resital

17 Şubat 2011Ömeroğlu
ve Le Guay resitallleri
hakkında

Alain Matalon'un 16 Aralık 2010 Lara Ömeroğlu ve Claire-Marie Le Guay resitalleri hakkında MusicWeb International, Seen & Heard'de yayınlanan yorumları için tıklayınız.

 

 

     
   
Önceki Resital
Claire-Marie Le Guay
16 Aralık 2010
Sonraki Resital
Sa Chen
17 Şubat 2011
     
   
  Türk Hava Yolları
Beşiktaş Belediyesi
Ramada Plaza
KVK
 
Cumhuriyet
Hertz Radikal

  Joy FM
SKYTURK
Mezzo
THE GUIDE
 
DIGITURK
İGS Andante

  İznik Vakfı
EuroMessage
Filmon
 
Necmi Rıza Çiçekçilik
InIstanbul Tmipani Audio

Rejans

     
   

İ S T A N B U L   Istanbul Recitals    RESİTALLERİ
M&K