© Susan Wilson"A native of the Czech Republic, Vondráček, 18, is no mere wunderkind, but a remarkably mature artist whose performance ... tempts the word perfect. Crouching low over the keys, he impressed the music with precision, clarity of focus and a singing tone that bespeak a classic temperament of the first order. ...Remember the name, Vondráček. The music world will be hearing much more from him.“
The Cincinnati Post

"Lukas Vondracek is a superbly equipped pianist with an ability to maintain intensity of presentation at white heat"
West AustralianTV TANITIMI

HAYDN RACHMANINOV SCRIABIN SCHUBERT PROKOFIEV
LUKAS VONDRACEK piyano


19 OCAK 2012 Perşembe 20:00
SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'
(Ulaşım)

2009 Van Cliburn Jüri Özel Ödülü sahibi Lukas Vondracek, 2010 Hilton Head Uluslararası Yarışmasından da Birincilik Ödülü ile döndü. Ashkenazy gibi büyük şefler, BBC Philarmonic gibi büyük orkestralarla çalıyor.

İstanbul Resitalleri birinci sezon kapanış resitalindeki müthiş enerjisi ile izleyiciyi ayağa kaldıran dahi piyanist Lukas Vondracek, bu kez iki büyük yarışmadan aldığı iki önemli ödülün tevazuu içinde İstanbul izleyicisinin karşısına çıkacak..

Yeteneği henüz iki yaşındayken keşfedilen ve ilk konserini 4 yaşında veren dahi piyanist Lukas Vondracek’e, 2009'da Van Cliburn Uluslararası Piyano Yarışması'nda jüri özel ödülü verildi. Boston'da yaşıyan Çek asıllı piyanist, ABD'den Avrupa ve Güney Afrika'ya uzanan geniş bir yelpazede yoğun bir şekilde konser ve resitaller veriyor.

Geçen yıl ABD'deki 10. Hilton Head International Piano Competition'da da "Birincilik Ödülü" kazanan sanatçı, dünyanın en önemli orkestralarına birbiri ardına konuk oluyor, konser ve resitalleri binlerce müziksever tarafından ve eleştirmenlerce büyük ilgiyle takip ediliyor.

Biyografi...
Bugün 25 yaşında olan Lukáš Vondráček'in, bugüne kadar 27 farklı ülkede verilmiş 1000'in üzerinde konseri bulunuyor. Vondracek'in, Çek Filarmoni Orkestrası ile Ashkenazy yönetiminde verdiği ilk konserinin ardından seslendirdiği Prokovief, Rachmaninov, Mendelssohn and Dvorak piano konçertoları, Avrupa başta olmak üzere uluslararası klasik müzik camiasında büyük ses getirdi.

Son dönem programında Concertgebouw konseri ve Viyana Senfoni ile de sahneye çıkışı da yer aldı. Queen Elizabeth Hall ve Southbank International Piano Series resitali ile Londra’da müzik eleştirmenleri tarafından coşku ile karşılandı. 2011/2012 sezonunda, Orchestre National de Belgique, Orquestra Sinfonica Portuguesa, London Philharmonic, Royal Liverpool Philharmonic ve Washington's National Symphony Orchestra ile sahneye çıkıyor...

Aşağıdaki linklerde size Lukáš Vondráček piyanosundan kısa örnekler sunuyoruz.

Lukas Vondracek - BBC Philarmonic
TCHAIKOVSKY: 1 numaralı piyano konçertosu

Lukas Vondracek 2009 Van Cliburn Yarışmasında


P R O G R A M

HAYDN
Do majör piyano sonatı Hob.XVI:50
RACHMANINOV
Corelli teması üzerine varyasyonlar Op 42
SCRIABIN
Piyano sonatı Fa diyez majör No 4 Op 30
SCHUBERT
Impromptu Op 90 No 3
PROKOFIEV
Si bemol majör piyano sonatı No 7 Op 83

...................................................
Piyano: Steinway & Sons Concert Grand D
AKBANK tarafından sağlanmaktadır.
Teşekkür ederiz.

SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'
BİLETLER: 110TL
BİLET AL"İstanbul Resitalleri bu kent kültürüne müthiş bir hizmet."
Hıncal Uluç

5. Sezon kitapçığı şimdi iPhone ve iPad'lerde! Tıklayın, indirin.


 

Önceki Resital
Igor Levit
15 Aralık 2011
Sonraki Resital
Yulianna Avdeeva
16 Şubat 2012
     
   
 
AKBANK
Volvo
KVK
 
Radikal
SKYTURK Cumhuriyet

  Kone
Hertz
Dedeman İstanbul
Lufthansa
 
Mezzo
Daily News DIGITURK

  Andante
JOY FM
THE GUIDE
MAS
 
EuroMessage
Opus

   
Snapper
Cornelia Deluxe Resort
 
The Seed


İ S T A N B U L   Istanbul Recitals    RESİTALLERİ
M&K

Hosted by
TurkNet Hosting