© Lisa Marie Mazzucco"exquisite and solicitous performance"
Alain Matalon
MusicWeb International


"arresting freshness and subtlety"
TIME

"lean, knowing, and unpretentious elegance"
The New Yorker

"personality, verve, and thoughtfulness"
The Washington Post

"An utterly distinctive voice in the forest of Bach interpretation, Ms. Dinnerstein brings her own pianistic expressivity to the Goldberg' Variations"
The New York Times

"If you only have 1 hour, 18 minutes: Listen to pianist Simone Dinnerstein's recording of Bach's Goldberg Variations (Telarc), a timeless, meditative, utterly audacious solo debut."
O, The Oprah Magazine

VIDEO

JOHANN SEBASTIAN BACH
SIMONE DINNERSTEIN
piyano

12 MAYIS 2012 Cumartesi 20:00
SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'
(Ulaşım)
Bu resitalin konukları, Rembrandt ve Çağdaşları 'Hollanda Sanatının Altın Çağı' sergisini resital öncesinde ayrı bir bilet gerekmeksizin izleyebilecekler.

Simone Dinnerstein, 2011 yılında US Billboard Classical listelerinin en çok satan enstrümantalisti oldu. Ona bu başarıyı getiren "Bach: A Strange Beauty" albümünden bir yıl sonra, bu sene başında yayınlanan son albümü "Something Almost Being Said" ise daha yayınlandığı birinci hafta en çok satanlar listesinde ilk sıralarda yerini aldı.

Daha geniş bilgi...
"Bach Piyanisti" olarak büyük üne kavuşan NewYork'lu sanatçının piyanizmini, dünya basını "kişilikli", "derin" ve "zarif" kelimeleri ile tanımlıyor. The Oprah Magazine ise "Hayatta sadece 1 saat 18 dakikanız varsa Simone Dinnerstein'ın "Bach Goldberg Varsaysonları" albümünü dinleyin!" diyor. Amerika'nın ünlü müzik okulu "The Juilliard School"dan mezun olan Dinnerstein, "Astral Artist National Auditions Award" ve iki kere de "the Classical Recording Foundation Award" kazandı. 2005'te Carnegie Hall'da verdiği ilk resitalinin ardından Bach yorumu öyle büyük bir beğeni topladı ki ardından Viyana'da Konzerthaus, NewYork'ta Metropolitan Müzesi ve Lincoln Center, Londra'da Wigmore Hall'un da aralarında bulunduğu dünyanın en önemli merkezlerinde sahneye çıktı. Konser ve resitallerini bir fırtına gibi estiği dünya turneleri izledi.

Uluslararası çevrelerde süratle ün kazanan sanatçının büyük başarı yakalayan albümleri ve uluslararası basının övgü dolu sözleri Dinnerstein'ın ününü pekiştirdi. Lincoln Center "Great Performers" dizilerinde yer alan Simone Dinnerstein'ın davet edildiği festivaller arasında Mostly Mozart, Aspen, Ravinia ve Stuttgart Bach festivallerini, birlikte sahne aldığı orkestralar arasında Atlanta Senfoni, New York Filarmoni, Viyana Senfoni, Çek Filarmoni, Montreal Senfoni ve Tokyo Senfoni orkestraları ilk sıralarda sayılabilir.

BBC radyoları, Alman Ulusal Televizyonu, Gramophone, BBC Music Magazine, Classic FM Magazine, The New York Times, The Wall Street Journal, Stern, The Sunday (Londra) Times Magazine, The Daily Telegraph, The Independent, The Guardian, ve Frankfurter Allgemeine Zeitung da Dinnerstein'a yer veren medya arasında ilk akla gelen isimler.

2007 yılında, Bach'ın Goldberg varyasyonlarını seslendirdiği ve saygın plak şirketlerindenTELARC tarafından yayınlanan ilk solo albümü, US Billboard listesinde (satışların ilk haftasında) 1 numaraya yerleşti. Albüm öyle büyük bir başarı getirdi ki New York Times, Los Angeles Times, New Yorker ve Time Out New York tarafından“2007'nin En İyileri” listelerinde yayınlandı. Barnes&Noble kitabevi 2007'nin en iyi 5 başlangıcından biri olarak Dinnerstein'ı seçerken, iTunes “En İyi Klasik-Editörün Seçimi" etiketini ve amazon.com "2007'nin En İyi CD'si" ünvanını verdi. Bu çok başarılı albüm Eylül 2008'de Diapason d'Or ödülünü kazandı. Simone Dinnerstein 2010 yılı başında SONY CLASSICAL sanatçısı oldu.Simone Dinnerstein piyanosundan kısa bir alıntı için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

Philip Lasser's Twelve Variations on a Chorale by J. S. Bach
Simone Dinnerstein piyanosundan...

P R O G R A M

BACH
French Suite No. 5
BACH
Partita No. 2

BACH
English Suite No. 3
BACH
Partita No. 1

...................................................
Piyano: Steinway & Sons Concert Grand D
AKBANK tarafından sağlanmaktadır.
Teşekkür ederiz.

SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'
BİLETLER: 110TL
BİLET AL

"Organizasyonu, program ve sanatçı seçimini, gösteri sırasındaki hizmeti, tüm iletişim çalışmalarını (öncesi - sırası - sonrası) mükemmel bulduğumu söylemeliyim."
Ali Saydam

İstanbul Resitalleri Haziran resitaliyle 5.yıldönümünü kutluyor.
7 Haziran, Claire Huangci resitalini kaçırmayın !!


Önceki Resital
Mona Asuka Ott
12 Nisan 2012
Sonraki Resital
Claire Huangci
9 Haziran 2011
     
   
 
Volvo
AKBANK
KVK
 
Cumhuriyet
Pera Palas Radikal

  Lufthansa
SKYTURK
Hertz
THE GUIDE
 
Daily News
Mezzo The Seed

  Andante
DIGITURK
JOY FM
EuroMessage
 
MAS Snapper

   
el Beso
Cornelia Deluxe Resort
 

İ S T A N B U L   Istanbul Recitals    RESİTALLERİ
M&K

Hosted by
TurkNet Hosting