VALENTINA
LISITSA


NIKOLAI
DEMIDENKO

FINGHIN
COLLINS

ALEXANDER
CHAUSHIAN


SOYOUNG YOON &
MARIO HÄRING

IMOGEN
COOPER

BARRY
DOUGLAS

CHRISTIAN
BLACKSHAW

MOMO
KODAMA
piyano
piyano
çello
keman & piyano
piyano
piyano
piyano
piyano
12 Eki 2019 15 Kas 2019 20 Ara 2019 18 Ock 2020 14 Şub 2020 14 Mar 2020 10 Nis 2020 16 May 2020 12 Haz 2020
SSM the Seed SSM the Seed SSM the Seed SSM the Seed SSM the Seed SSM the Seed SSM the Seed SSM the Seed SSM the Seed

İstanbul Resitalleri 13. Sezon Açılışı, YouTube videoları 40 milyondan fazla izlenen 1973 doğumlu Ukrayna asıllı Amerikalı piyanist Valentina Lisitsa ile gerçekleşiyor! 2010'da Londra Senfoni ile kaydettiği Rachmaninov Konçertolarının ardından Decca plak şirketiyle çalışmaya başlayan ve Rachmaninov setleri kaydeden sanatçı "Rahmaninov Kraliçesi" olarak tanımlanıyor!


Rus piyano ekolünün uluslararası arenadaki en büyük isimlerinden, 1955 doğumlu usta piyanist Nikolai Demidenko, yaklaşık 40 albümü ve konserlerinde sergilediği güçlü yorumculuğu ile 21. yüzyılın en sıra dışı piyanistlerinden biri olarak kabul ediliyor!İsviçre'de düzenlenen Clara Haskil Uluslararası Piyano Yarışması 1999 Birincisi, 1977 Dublin doğumlu İrlanda’lı virtüöz Finghin Collins, Uzak Doğu’dan Avrupa ve Amerika’ya uzanan uluslararası performansları ile klasik müzik dünyasında büyük beğeni topluyor. Collins, aynı zamanda "New Ross" ve "Music for Galway" gibi İrlanda'daki iki önemli festivalin de müzik direktörü!
2002'de 12. Uluslararası Tchaikovsky Yarışması ve 2005'te ARD Uluslararası Müzik Yarışması bronz madalyalarının sahibi, 1977 Yerevan doğumlu çellist Alexander Chaushian, Japonya'dan Amerika'ya uzanan bir coğrafyada Suntory Hall, Wigmore Hall, Viyana Konzerthaus ve Carnegie Hall gibi dünyanın en prestijli salonlarında konserler veriyor!Yehudi Menuhin (2002) ve Henryk Wieniawski (2011) gibi iki önemli uluslararası keman yarışmalarının "Altın Madalya'lı Şampiyonu YOON ve dünyanın en prestijli piyano yarışmalarından LEEDS'in 2018 ikincisi Mario HARING 14 Şubat'ta İstanbul Resitalleri için duo resitalde bir araya geliyor!
Günümüz klasik müzik dünyasının büyük hanımefendilerinden İngiliz piyanist Imogen Cooper, ödül kazandığı Mozart yorumlarının yanı sıra özellikle Schubert ve Schumann yorumlarıyla dünya çapında büyük beğeni topluyor. Sanatçı 2007'de İngiliz Kraliyet Nişanı CBE ile onurlandırıldı.
ABD "Van Cliburn" ve İspanya "Paloma O'Shea Santander" uluslararası piyano yarışmalarındaki ödüllerin ardından 1986'da düzenlenen VIII. Uluslararası Tchaikovsky Yarışması Birinciliği ile "Altın Madalya" kazanarak dünya çapında adını duyuran İrlandalı usta piyanist Bary Douglas, bugün uzak doğudan Amerika'ya uzanan bir coğrafyada konserler veriyor. 30'dan fazla albümü ile Chandos özel sanatçısı olan 1960 doğumlu Douglas, 2002'de İngiliz Kraliyet Nişanı OBE ile onurlandırıldı.
1949 doğumlu İngiliz piyanist Christian Blackshaw, usta yorumculuğu ile Valery Gergiev, Sir Simon Rattle ve Yuri Temirkanov gibi ünlü şeflerin gözde piyanistleri arasında yer alıyor. Wigmore Hall'da seslendirdiği ve daha sonra albümü yapılan Mozart sonatları, 2015'te New York Times'da "Yılın En İyi Kayıtları" ve Gramophone'da "Bugüne kadar ki en iyi 50 Mozart" kayıtları arasında gösterildi. Sanatçı 2019'da İngiliz Kraliyet Nişanı MBE ile onurlandırıldı.1991'deki ARD Uluslararası Müzik Yarışması'nı 19 yaşında kazanan en genç piyanist olma ünvanını taşıyan Japon piyanist Momo Kodama, müzik eğitimini Berlin ve Paris'te tamamladı; Murray Perahia ve Andras Schiff gibi isimlerle çalıştı. Dünyanın en iyi orkestralarının ve en gözde festivallerinin aranan piyanistleri arasında yer alan ve kariyerini Avrupa'da sürdüren sanatçıyı, BBC Music Magazine "Kanında müzik var!" diye tanımlıyor.

V i z o n S h o w ®   y a p ı m ı d ı r .
   
 

Hosted by